horun (horun) wrote,
horun
horun

Коротке ессе на тему доріг, зими, кінця світу і лижних походів

.Сьогодні ввечері з Яською їхав бусом з міста Лева до Тернополя.
Місцями було моторошно. На трасі бачив дві аварії, купу заносів машин, самого носило по дорозі як "маркітанську шлюпку". Інколи було відчуття, що їдеш по пральній дошці - так трусило, а інколи, навпаки, машина відривалася від землі і важко було зрозуміти, чи я ще на колесах, чи вже на коньках. При тому швидкість рідко перевищувала 60 км/год.
Єдине що заспокоювало, так це впевнене мерехтіння лампочки антизаносу, рівномірне гудіння двигуна, повний бак і термос чаю, ну і шиповані колеса — на закуску.

Автомобілі по трасі збивалися в стада-колони і мов мамонти пробивалися через заметілі нового льодовикового періоду. Відіб'єшся від табуна і так занесе та заліпить снігом, що тільки через тисячоліття відкопають археологи-гуманоїди і будуть гадати що це за чудовисько.
Ця неспинна зимова міграція тільки інколи переривалося на запраках, куди дехто пробував заїхати - почистити шкло, змінити музичний диск чи справити нужду, а потім довго пробував повернутися на колію, поблимуючи аварійними вогниками на обочині та картаючи себе за необережний з'їзд з траси.

В такі моменти починаєш розуміти якою крихкою і тонкою є плівка цивілізації на тілі дикого світу і як мало треба, щоб безслідно стерти її з лиця землі. Ще б тиждень таких снігопадів і сиділи б ми відрізані від людей мов чукчі в юртах та майстрували списи та луки для полювання на безмежних снігових рівнинах. Тут би знадобилися і навички ходіння на лижах, і проготування їжі на вогнищі, і холодних ночівель... Тож ходіть в лижні походи :-)

Та повернімося від апокаліптичних міркувань до наших реалій і відмітимо три приємні речі, які можна було помітити сьогодні на дорогах:
1. Продавці смугастої ковбаси поховалися по теплих норах і нікого не напружували своїми жестами і жезлами на дорозі, хоча саме в таку погоду мали б їздити, патрулювати, регулювати і допомагати...
2. Ну а цей пункт буде приємним тільки для тернополян... Такий собі “містечковий патріотизм” :-)
Адже саме в в Тернопільській області, на відміну від Львівської, на дорозі працювала техніка і пробували щось розгорнути і почистити в цьому королівстві снігової королеви. 
Хоча в самому місті повний капець — куди дивиться наш градоначальник.
3. Суто зимовий плюс — величезні ями і “пучини” на львівській трасі трохи зарівнялися снігом і вже не є такими вражаючими.
 
Тож якщо можете - утримайтесь зараз від використання автотранспорту і переходьте на надійніші способи пересування: ноги, лижі, собачі упряжки... або просто будьте уважні і обережні за кермом.

Ну і варто нам усім сподіватися, що колись таки щось зміниться на наших дорогах, або треба міняти самим (зараз мене звинуватять в революційних закликах до повалення режиму :-))
Tags: дороги сніг лижні походи кінець світу
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments